Pełnowartościowe posiłki dla dzieci w szkole

Catering dla szkół w Katowicach

Dzieci w wieku szkolnym są na etapie bardzo intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego. Zdrowie i dobre samopoczucie ma bezpośredni wpływ na skuteczność tego procesu. Jakość spożywanych posiłków odgrywa kluczową rolę w ich rozwoju. Dzieci powinny odżywiać się regularnie, sięgając po pełnowartościowe produkty, które dostarczają im niezbędnej energii i wszystkich koniecznych dla zdrowia składników odżywczych. Rolą rodziców i opiekunów jest wybór takiej firmy zapewniającej catering dla szkół, która będzie spełniała najwyższe standardy w zakresie żywienia dzieci i młodzieży.

Jakie posiłki powinny być serwowane dzieciom w szkołach?

Posiłki przygotowywane dla dzieci w wieku szkolnym muszą być zdrowe, bezpieczne i bogate we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Podczas układania jadłospisów na każdy dzień należy kierować się zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Oczywiście nie mniej ważne są upodobania uczniów, jednak w tym przypadku istnieje konieczność łączenia tego, co smaczne, z tym, co zdrowe.

Należy zwrócić szczególną uwagę, aby podczas przygotowywania posiłków dla dzieci, używane były wyłącznie naturalne składniki. Należy odrzucić składniki, które zawierają sztuczne barwniki, aromaty czy konserwanty. Dla urozmaicenia smaku warto stosować naturalne przyprawy i zioła, które wpływają nie tylko na aromat, ale i wspierają procesy trawienne.

Wybierając firmę cateringową zapewniającą posiłki dla szkoły, należy zwrócić uwagę, czy przygotowywane przez nią posiłki spełniają wszystkie normy europejskie i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Warto zwrócić uwagę na firmy, które w ramach swojej działalności wdrożyły najważniejsze systemy jakości, czyli GHP, GMP i HACCP.

Dzieci w szkołach powinny mieć zapewnione wszystkie posiłki, serwowane regularnie o ustalonych porach. Jest to śniadanie, drugie śniadanie, obiad, a w przypadku pobytu dzieci w placówce w godzinach późniejszych również podwieczorek i kolacja. Warto przy tym pamiętać, że posiłki powinny uwzględniać określone rodzaje diety, np. alergiczne czy wyznaniowe.