Korzyści ze współpracy przedszkola z firmą cateringową

catering

Jednym z najważniejszych aspektów działania każdego przedszkola (a także każdej placówki dla dzieci o charakterze opiekuńczo-edukacyjnym) jest zapewnienie podopiecznym zbilansowanych i zdrowych posiłków, które będą wspierać ich rozwój fizyczny i intelektualny. To bardzo ważne, a jednocześnie dość trudne zadanie. Na czym polega jego trudność? Przede wszystkim należy pamiętać, że dostosowywanie codziennie przygotowywanych posiłków dla dzieci wymaga nie tylko umiejętności kulinarnych, ale przede wszystkim sporej wiedzy z zakresu prawidłowego żywienia. W związku z tym coraz więcej placówek korzysta z usług firm, zapewniających catering dla przedszkoli.

W tym artykule chcemy podzielić się kilkoma najważniejszymi informacjami dotyczącymi korzyści z nawiązania współpracy z firmą zapewniającą catering dla przedszkoli. Na podstawie naszego doświadczenia przedstawimy również kluczowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwań odpowiedniej firmy cateringowej dla placówek oświatowych.

Catering dla przedszkoli – z korzyścią dla placówki, jak i dzieci

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że obsługą gastronomiczną przedszkoli nie może zajmować się każda firma świadcząca usługi cateringowe. Takiemu zadaniu są w stanie sprostać wyłącznie firmy, które działają według wysokich standardów, regulowanych m.in. przez normy europejskie i Państwową Inspekcję Sanitarną. Co więcej, muszą posiadać niezbędne potwierdzenia (np. certyfikaty), że wykorzystywane przy przygotowywaniu posiłków produkty wyróżniają się najwyższą jakością. Właściciele placówek oświatowych wybierając odpowiednią firmę cateringową, koniecznie powinny zwrócić uwagę właśnie na tego rodzaju potwierdzenia, certyfikaty oraz wdrożone systemy jakości.

Żywność zapewniana placówkom oświatowym przede wszystkim musi cechować się wysoką jakością, ale nie należy też zapominać o preferencjach dzieci oraz oczekiwaniach rodziców. Wysoka jakość żywności wcale nie stoi w opozycji ze smacznymi i ciekawymi posiłkami. Wręcz przeciwnie – ze zdrowych, pełnowartościowych produktów, w tym przede wszystkim owoców i warzyw, można przygotować smakowite i bogate w składniki odżywcze posiłki i przekąski, które będą chętnie spożywane przez dzieci.